Samsung Galaxy S Advance için Jelly Bean Güncellemesi Ocak 2013′te

Samsung’un Android platformunun yanı sıra mobil dünyasında bir numara olmasında önemli bir rol üstlenen Galaxy S’in kullanıcılara sunulması ve devamında seriye Galaxy S II ve Galaxy S III’ün dahil edilmesiyle Galaxy S serisi dünya genelinde önemli bir popülerlik kazandı.

Serinin ilk telefonu Galaxy S I9000 sonrası 9001 ve 9003 modelleri de satışa sunulmuştu. Galaxy S adını taşıyan seriye 2012 başında Galaxy S Advance modelini dahil eden Samsung, donanım noktasında da geliştirmelere gitti.

4inç ekran boyutunda ve 800 x 480p Super AMOLED ekrana sahip telefonda 1GHz saat hızında çalışan çift çekirdekli işlemcinin yanı sıra Mali-400 GPU ve 768MB RAM kullanılmakta. Led flaşlı 5mp arka kameraya sahip telefon 720p formatında video çekimi gerçekleştirirken ön bölümde ise 1.3mp kamera yer almaktadır. Telefonun pili ise 1500mAh kapasite sunmaktadır.

Android 2.3.6 Gingerbread ve Touchwiz 4.0 arabirimi ile çalışan telefon için uzun süre Ice Cream Sandwich güncellemesi beklenmiş fakat Samsung telefona direkt Jelly Bean güncellemesi sunacağını bildirmişti. Güncelleme için net tarih vermeyen Samsung cephesinde telefonla ilgili nihayet bir haber geldi. Samsung Almanya’nın Facebook sayfası Jelly Bean güncellemesinin Ocak 2013’te Kies ve OTA yoluyla sunulacağı belirtildi.

Jelly Bean güncellemesinde Galaxy S II ve Galaxy Note cephesinde ise sızıntılar dışında henüz bir gelişme yok ve daha önce çeşitli kaynaklarca belirtilen kasım ayı da geride bırakıldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir