iPhone 5 ile iPhone4S Karşılaştırması

iPhone 5 ile iPhone4S Karşılaştırması

Önceki nesil iPhone 4S ile yeni çıkan iPhone 5′i karşılaştırıyoruz. iPhone 4S kullanıcıları, iPhone 5′e geçerse hangi yeniliklerle karşılaşacaklar?

Apple’ın belki de en çok eleştirilen telefonu olan iPhone 5, tanıtımdan sonra kullanıcılar tarafından ağır bombardımana tutuldu.

iPhone 5 ile bir önceki nesil model olan iPhone 4S’i sizler için karşılaştırdık. Rakamlarla iki telefonu yanyana koyduk ve karşılaştırıyoruz.

Tabloya baktığımızda iPhone 4S ile iPhone 5 arasında çok büyük benzerliklerin bulunduğunu görüyoruz. Apple, ekranı 3.5 inçten 4 inçe çıkardı fakat sadece fark ekranın uzunluğunda. İnç başına düşen piksel sayısı değişmesin diye 1136 x 640 piksellik çözünürlük geliştirildi. İki telefonun ekran genişliği ve kasa genişliği aynı.

iPhone 5, 123.8mm uzunluğundayken, iPhone 4S 115.2mm uzunluğa sahip. İki telefonun da genişliğiin aynı olduğunu hatırlatalım.

9.3 mm olan iPhone 4S’i incelten Apple, iPhone 5 ile 7.6 mm değerine indi. Ayrıca yeni telefon daha da hafif bir yapıya sahip. iPhone 5, 112 gram ağırlığıyla 140 gramlık iPhone 4S’ten daha hafif.
Apple’ın A6 işlemcisinin detayları henüz bilinmiyor. Hangi işlemciye göre iki katı daha yüksek grafik performansı veriyor, bu testler nasıl yapılmış, hangi çözünürlük kullanılmış büyük bir muamma.
Ayrıca Apple pil performansını geliştirdiğini iddia ediyor fakat 300 saat bekleme süresiyle iPhone 4′ten sonra çıkan iPhone 4S ve iPhone 5 henüz bu konuda iPhone 4′ü yakalayabilmiş değil.

Kaynak : shiftdelete.net

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir