Eski Oyunlara Windows 8 Desteği Geldi

Microsoft’un yeni işletim sistemine geçmek istiyorsunuz, ama MS-DOS zamanından kalan oyunlarınızdan vazgeçemiyorsunuz. GOG.com’un size güzel bir haberi var.

Windows’un yeni sürümüyle birlikte emektar PC kullanıcılarının birçoğu, mazinin en tatlı hatıraları arasında yer alan oyunlardan kopmanın endişesi içine girdi. Neyse ki, eski oyunları modern bilgisayar sistemlerine uyarlama konusunda başarılı işler çıkaran GOG.com’dan sevindirici bir haber geldi.


Good Old Games ekibi, başta MS-DOS ve ilk Windows sürümlerinde çalışanlar olmak üzere pek çok (gerçekten) eski oyunu Windows 8’e uyarlamayı başardı. Yapılan resmi açıklamada, GOG.com’da yer alan oyunların yaklaşık olarak yüzde 90’ına denk gelen 431 oyunun Windows 8 platformunda test edildiği ve sorunsuz çalıştığı belirtildi.

Yayınladığı oyunlarda DRM kullanmamasıyla dikkat çeken ve özellikle nostaljik oyunları seven oyuncular arasında geniş popülariteye ulaşan GOG.com, önümüzdeki dönemde geri kalan oyunları da mümkün olduğu kadar Windows 8’e geçirmek için çalışacaklarının sözünü verdi.

 

shiftdelete.net

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir